Strona wykorzystuje pliki cookie. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki, zgodnie z jej ustawieniami.

 Z wielką radością chcielibyśmy Państwa poinformować, że nasz Ośrodek Gravida uzyskał pozwolenie Ministra Zdrowia na prowadzenie działalności jako ośrodek medycznie wspomaganej prokreacji oraz jako bank komórek rozrodczych i zarodków.

Pozwolenia te wskazują na najwyższą jakość świadczonych usług w zakresie leczenia niepłodności, w pełni zgodną z Ustawą z dnia 25 czerwca 2015r., ze szczególnym uwzględnieniem procedur polegających na pobieraniu, przetwarzaniu i stosowaniu komórek rozrodczych i zarodków, jak również przechowywaniu ich w banku komórek rozrodczych i zarodków.

 DECYZJA 1
 
 
DECYZJA 2
 
Created on piątek, 11, listopad 2016 13:33

bocian          tata

Miło nam poinformować Państwa, że po raz kolejny GRAVIDA uczestniczy w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Nasz Bocian "TATA - najważniejsze słowo dla mężczyzny".

W ramach akcji oferujemy 25 bezpłatnych badań nasienia:

- 20 podstawowych badań nasienia
- 5 rozszerzonych badan nasienia (CASA)

W celu zapisania się na badania prosimy o kontakt telefoniczny na numer 24 366 51 55 lub 24 266 89 42 podając hasło Nasz Bocian.

Zapisy na bezpłatne badania rozpoczynamy 1 czerwca 2016 do momentu wyczerpania limitu bezpłatnych badań, w godzinach 8:00 - 20:00 od poniedziałku do piątku.

 

Created on środa, 01, czerwiec 2016 10:33


Z wielką radością chcieliśmy poinformować, że w dniu dzisiejszym nasza Klinika otrzymała zgodę z Ministerstwa Zdrowia na kontynuację leczenia niepłodności.

Zgoda ta umożliwia nam wykonywanie zabiegów związanych z leczeniem niepłodności, czyli zabiegi inseminacji domacicznej oraz zapłodnienia pozaustrojowego.

Akceptacja MZ potwierdza, że leczenie prowadzone w naszej Klinice odbywa się według najwyższych standardów, a pacjenci objęci są profesjonalną opieką.

Created on środa, 04, listopad 2015 13:11


  tata bocian

Informujemy, że uczestniczymy w tegorocznej edycji akcji " TATA - najważniejsze słowo dla mężczyzny" organizowanej przez Stowarzyszenie Nasz Bocian.

W ramach przystąpienia do akcji oferujemy 25 bezpłatnych badań nasienia: 
- 20 badań podstawowych
- 5 badań rozszerzonych ( CASA )

W celu zapisania się na badania prosimy o kontakt tel. pod nr tel. 24 366 51 55 lub 24 266 89 42 podając hasło Nasz Bocian
Zapisy na bezpłatne badania rozpoczynamy od 1 czerwca 2015 do momentu wyczerpania limitu bezpłatnych badań, w godzinach 8:00 - 20:00 od poniedziałku do piątku

 Created on poniedziałek, 01, czerwiec 2015 13:30


 REFUNDACJA LEKÓW DO ZABIEGU ZAPŁODNIENIA POZAUSTROJOWEGO

Leki potrzebne do stymulacji hormonalnej poprzedzającej zapłodnienie pozaustrojowe zostały wpisane na listę leków refundowanych. To znaczy, że od lipca 2014 Pacjentki poddające się leczeniu niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego mogą korzystać z leków refundowanych.

Dotychczas koszt leków stosowanych do procedury IVF wynosił około 3 - 4,5 tyś. złotych. Możliwość nabycia leków na receptę obniżyło koszt użytych leków do procedury wspomaganego rozrodu do około 600-700 złotych.
Leki do stymulacji hormonalnej będą refundowane dla kobiet do 40. roku życia. Lekarz będzie mógł wystawić receptę tylko na maksimum trzy cykle leczenia prowadzącego do ciąży.

 

created on, 10, sierpień 2014 10:57


OFERTA DLA PAR CHCĄCYCH SKORZYSTAĆ Z "PAKIETU IN VITRO"logogravida
PRZYGOTOWANEGO PRZEZ OŚRODEK GRAVIDA

 

 

 

W celu zapewnienia możliwości korzystania z procedury zapłodnienia pozaustrojowego parom, u których stwierdzono niepłodność wprowadzono rządowy program zwany "Program - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016". Pary zakwalifikowane do Programu otrzymają możliwość finansowania zapłodnienia pozaustrojowego ze środków budżetu państwa.

W odpowiedzi na Program rządowy przygotowaliśmy dla Pacjentów specjalną ofertę "PAKIET IN VITRO", z której mogą skorzystać wszystkie Pary dotknięte niepłodnością.

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY NA PIERWSZĄ BEZPŁATNĄ WIZYTĘ W CELU ZASIĘGNIĘCIA SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI. Podczas umawiania wizyty poprzez rejestrację (telefon: 24 366 51 55: 24 266 89 42) prosimy o zaznaczenie, że jest to wizyta w zakresie "PAKIET IN VITRO".

 

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z WYBORU "PAKIET IN VITRO" OFEROWANEGO PRZEZ NASZ OŚRODEK:

1. skrócony czas kwalifikacji do zabiegu i czas do rozpoczęcia leczenia

Para borykająca się z problemem niemożności zajścia w ciąże w ośrodku Gravida zostaje natychmiast objęta kompleksową diagnostyką oraz przygotowaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.
W programie rządowym ograniczeniem jest konieczność przejścia przez procedury kwalifikujące do programu. Wiąże się to z częstością dojazdu do danej kliniki ( koszt dojazdu, zakwaterowania, itp.)
W ramach programu rządowego para ma prawo skorzystać 3-krotnie ze zindywidualizowanej procedury wspomaganego rozrodu. Aczkolwiek kolejny cykl pobrania i zapłodnienia komórki jajowej nie może być wykonany bez wykorzystania wszystkich wcześniej uzyskanych i przechowywanych zarodków.
Biorąc pod uwagę ten zapis można obliczyć, że szansa kolejnej kwalifikacji w programie rządowym zostaje przedłużony od 6 miesięcy do 1 roku.

2. wiek kobiety nie jest ograniczeniem

W ośrodku Gravida nie ma ograniczenia wiekowego. Z leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego mogą skorzystać wszystkie pary.
W programie rządowym istnieje granica wiekowa. Z dofinansowania mogą skorzystać kobiety do 40 roku życia.

3. metoda zapłodnienia komórek nie jest ograniczeniem

Wszystkie pary, które chcą skorzystać z zapłodnienia pozaustrojowego zostają zakwalifikowane do procedury ICSI (docytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika do komórki jajowej). Zapłodnienie komórek za pomocą metody ICSI skutkuje wyższą skutecznością zapłodnienia.
W programie rządowym żeby zostać zakwalifikowanym do procedury ICSI należy spełnić ściśle określone kryteria (stwierdzona endometrioza, niepłodność idiopatyczna, czynnik męski lub brak zapłodnień przy pierwszej próbie klasycznego zapłodnienia pozaustrojowego). Dlatego większość par zostaje poddana standardowej procedurze IVF, która zdecydowanie ma mniejszą skuteczność zapłodnień.

4. koszt leków jest taki sam jak w programie rządowym

5. wszystkie pobrane komórki jajowe od kobiety są zapładniane nasieniem partnera/dawcy

W klinice Gravida wykorzystujemy wszystkie komórki. Nie ma przymusu oddania lub zniszczenia komórek rozrodczych.
W programie rządowym zostaje wybranych tylko i wyłącznie 6 komórek jajowych, które są poddane procedurze IVF (brak tego ograniczenia u kobiet po 35 roku życia i przy trzeciej próbie zapłodnienia in vitro).
Nie ma ściśle określonych wytycznych co do wyboru oocytów. Komórki jajowe zostają wybrane według uznania i doświadczenia danego embriologa. Dlatego wybór 6 oocytów może okazać się obarczony w dużej mierze błędem.
Nie każda para jest w stanie oddać dobrowolnie swój materiał genetyczny innym parom lub podjąć decyzję o zniszczeniu pozostałych komórek jajowych. My szanujemy ten wybór.

6. o liczbie transferowanych zarodków decydujemy wspólnie - Pacjenci, lekarz i embriolog

O liczbie transferowanych zarodków decydujemy w oparciu o jakość uzyskanych zarodków, wiek kobiety i choroby współistniejące.
W programie rządowym transferowany jest 1 zarodek w danym cyklu. Nie ma możliwości negocjowania zmiany decyzji w przypadku, gdy okazuje się, że uzyskano słabo rokujące zarodki.
Pozostałe zarodki są zamrażane.

PORÓWNANIE W PIGUŁCE OBU PROGRAMÓW:

 

"PAKIET IN VITRO" GRAVIDA

 

PROGRAM RZĄDOWY

liczba zapładnianych oocytów

wszystkie

 

tylko 6

metoda zapłodnienia

ICSI (docytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika do komórki jajowej)

Klasyczne zapłodnienie IVF

( ICSI tylko w wybranych przypadkach klinicznych)

decyzja o pozostałych oocytach

decyduje para, wszystkie oocyty należą do niej

-oddanie innej parze

- zniszczenie

transfer zarodków

 

wspólna decyzja

brak możliwości decyzji

hodowla pozostałych zarodków

 

2,3 lub 5 doba

5 doba

 

Created on piątek, 04, lipiec 2014 12:27

 


 

9001-PL

 

logogravidaJAKOŚĆ ISO

Od jakości naszej pracy zależy poziom zadowolenia naszych Pacjentów. Dążymy do świadczenia usług medycznych na jak najwyższym poziomie, dlatego mamy zaszczyt poinformować naszych Pacjentów, że Gravida otrzymała

 

 

CERTYFIKAT ISO 9001:2008

Zakres certyfikacji obejmuje:
DIAGNOSTYKĘ I LECZENIE W ZAKRESIE GINEKOLOGII, POŁOŻNICTWA I LECZENIA NIEPŁODNOŚCI

Mamy nadzieję, że otrzymany certyfikat przyczyni się do wzrostu Państwa satysfakcji z otrzymywanych świadczeń medycznych w naszym Ośrodku.

 

created on piątek, 09, maj 2014, 10:38

 


            

test NIFTY

Kobietom w ciąży oferujemy nowoczesną diagnostykę prenatalną.

uży do wczesnego wykrywania wad płodu.

Jest nieinwazyjna, bezpieczna dla matki i dziecka.

Podczas wizyty u swojego lekarza, położna pobiera krew od Pacjentki. Następnie próbka krwi zostaje wysłana do specjalistycznego laboratorium, a po około 3 tygodniach przyszła mama odbiera i konsultuje wynik ze swoim lekarzem.

Niekwestionowaną zaletą opisywanej metody jest jej nieinwazyjność, nie stanowi ona ryzyka powodującego poronienie oraz zakażenia wewnątrzmaciczne i jest niezwykle czuła, dając dokładność ponad 99%. Żaden dostępny na rynku medycznym test, nie gwarantuje tak wyskokiej dokładności jak test NIFTY. Więcej...

created on środa, 09, kwiecień 2014, 10:49

  


 

Fotolia 47806521 SBADANIE FRAGMENTACJI DNA PLEMNIKOWEGO

test SCD (ang. Sperm Chromatin Dispersion)

DNA , czyli chromatyna plemnikowa to materiał genetyczny, który jest przekazywany podczas zapłodnienia na następne pokolenie. W przypadku gdy DNA plemników jest uszkodzone, szansa na zajście w ciążę znacznie obniża się.

Kto powinien zbadać jakość DNA plemnikowego?

Przede wszystkim pacjenci po przebytych stanach zapalnych układu rozrodczego, po przebytych infekcjach ogólnych z gorączką, palący papierosy, narażeni na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jak zanieczyszczenia powietrza, wysoką temperaturę, promieniowanie oraz pacjenci w starszym wieku.

Warto wykonać test fragmentacji DNA plemnikowego, gdy u pary starającej się o dziecko nie można rozpoznać przyczyny niepłodności oraz gdy para przystępuje do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego, aby oszacować szanse na ciąże. Więcej ...

 

Oddanie nasienia do badania chromatyny plemnikowej odbywa się w taki sam sposób jak do badania komputerowego nasienia. Pacjentów obowiązuje 2-7 dniowy okres abstynencji płciowej.

Jeśli chcesz wykonać analizę DNA plemnikowego umów się na badanie nasienia dzwoniąc do rejestracji 24 366 51 55

created on piątek, 29, listopad 2013, 11:50