Strona wykorzystuje pliki cookie. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki, zgodnie z jej ustawieniami.

PROGRAM DAWSTWA KOMÓREK JAJOWYCH

CHCESZ ZOSTAĆ DAWCZYNIĄ

Fotolia 64985752 L

 

Podaruj największy dar – dar życia.
Jesteś młodą, zdrową kobietą - pomóż innym parom zostać upragnionymi rodzicami. Podziel się komórkami jajowymi.
W ostatnich latach wzrosła liczba par mających problem z zajściem w ciążę. Jednym z czynników braku ciąży jest niemożność uzyskania komórek jajowych u kobiety. Wpływ na to mogą mieć takie czynniki jak: wiek, przebyte choroby, inwazyjne leczenie bądź indywidualne predyspozycje. Postępy w dziedzinie embriologii dają jednak szansę na walkę z tymi przeciwnościami. Tą szansą jest dawstwo komórek jajowych. Jeżeli jesteś gotowa pomóc takim parom zostać wymarzonymi rodzicami zgłoś się do programu dawstwa w naszym Ośrodku.

 

Dawczynią może zostać zdrowa, bez nałogów kobieta w wieku od 21 do 33 lat.

Dawczyniom komórek gwarantujemy:

  • pełną anonimowość
  •  profesjonalną opiekę lekarza ginekologa
  • bezpłatne spotkanie z lekarzem psychologiem
  • bezpłatny pakiet badań laboratoryjnych
  • pokrycie całkowitych kosztów kwalifikacji i dawstwa


Jeśli jesteś pierwszy raz dawczynią to musisz przejść następujące wizyty:

1. wstępną rozmowa z lekarzem dotycząca stanu zdrowia, przeprowadzone zostanie badanie ginekologiczne i ultrasonograficzne.
Będziesz miała pobraną krew w 3 dniu cykl menstruacyjny do badań hormonalnych, zakaźnych i genetycznych.
Odbędzie się również rozmowa z psychologiem, ponieważ oddanie komórek jajowych to poważna decyzja dla kobiety.

2. na drugiej wizycie omówione zostaną wyniki badań i lekarz podejmie decyzję, czy możesz zostać dawczynią. jeśli odpowiedz będzie pozytywna
podpisana zostanie umowa, wtedy będziesz mogła rozpocząć przyjmowanie leków, które pobudzają jajniki do produkcji i rozwoju komórek jajowych.

3. podczas przyjmowania leków , będzie wykonywane badania ultrasonograficzne w celu sprawdzenia reakcji na hormony . Twój plan będzie musiał być elastyczny w tym czasie , aby pomieścić kilka spotkań dla nadzoru medycznego.

4. pobranie komórek jajowych
Gdy jaja są dojrzałe , zostanie wykonany zabieg ich pobrania, który jest zwykle planowanym wcześnie rano . Procedura trwa około 20-30 minut i wymaga około dwóch do trzech godzin pozostania w klinice po zabiegu. Zabieg pobrania komórek odbywa się w znieczuleniu ogólnym, dlatego musisz mieć osobę towarzyszącą, z którą wrócisz do domu. Zalecamy, aby w tym dniu odpocząć ze względu na wystąpienie skurczów i plamień.

Większość dawczyń przechodzi przez proces bez żadnych skutków ubocznych, ale należy wspomnieć, że do ewentualnych powikłań u każdej kobiety należy zespół hiperstymulacji jajników, infekcje, krwawienia.

Oddanie komórek jajowych nie zmniejsza szansy na posiadanie własnego potomstwa przez dawczynię.

Kobieta przekazująca komórki otrzymuje rekompensatę za poniesione koszty i niedogodności związane z badaniami, wizytami i procedurą.

 

FORMULARZ APLIKACYJNY
Jeśli zdecydowałaś się zostać anonimową dawczynią komórek jajowych prosimy o dokładne wypełnienie poniższego formularza i przesłanie go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nasz zespół oceni Pani szansę na zostanie dawczynią i skontaktuje się w ciągu kilku dni celem omówienia dalszej procedury.

DANE OSOBOWE
Imię i nazwisko:                                                                                                                                                                                                                                                   Wiek:
Adres zamieszkania:
Wykształcenie: podstawowe/ średnie/ licencjat/ wyższe
Stan cywilny: wolna/zamężna
Tel. kontaktowy:
e-mail:
Posiadane dzieci: tak/nie
CECHY
Wzrost:
Waga:
Kolor oczu:
Kolor włosów:


 

Fotolia 51859522 S

 

ZDEPONOWANIE KOMÓREK JAJOWYCH - PRZEDŁUŻENIE PŁODNOŚCI KOBIETY

W naszym ośrodku istnieje możliwość zdeponowania komórek jajowych. Proces ten umożliwia pobranie i zamrożenie komórek jajowych od danej kobiety celem umożliwienia zostania rodzicem w dogodnym terminie. Program ten szczególnie skierowany jest do kobiet i par borykających się z chorobami i metodami leczenia ( chemioterapia, radioterapia) mogącymi mieć wpływ na późniejszą płodność kobiety. Z programu mogą także skorzystać kobiety chcące w późniejszym terminie podjąć decyzje o macierzyństwie celem opóźnienia wieku rozrodczego.

 

PROGRAM EGG SHARING - PRZEKAZANIE KOMÓREK JAJOWYCH

Program Egg Sharing to nowa oferta ośrodka Gravida. Program ten skierowany jest do kobiet i par, które zdecydowały się na zapłodnienie pozaustrojowe, ale chcą pomóc potrzebującym innym kobietom i parom. Celem tego programu jest przekazanie części komórek jajowych (maksymalnie 6 oocytów) innej kobiecie lub parze. Ośrodek kojarzy kobiety, które podczas leczenia uzyskają dużą pulę komórek jajowych ( >15 komórek jajowych) z kobietą nie posiadającą żadnej komórki jajowej.
Para decydująca się na program Egg Sharing otrzymuje zniżkę na całą procedurę zapłodnienia pozaustrojowego, wsparcie specjalistów leczenia niepłodności oraz psychologa.

 

ADOPCJA KOMÓRKI JAJOWEJ

Program biorstwa, czyli adopcji komórek jajowych (oocytów) umożliwia parom zostanie upragnionymi rodzicami. Bez takiego programu niektórzy nie doczekaliby się potomstwa. Umożliwia on skorzystanie z anonimowego dawstwa komórek jajowych (oocytów) w przypadku, gdy kobieta ma problemy z płodnością (przedwczesne wygaśnięcie czynności jajników) lub innych problemów zdrowotnych.

W celu skorzystania z wyżej wymienionych programów należy umówić się na wizytę ze specjalistą leczenia niepłodności poprzez rejestrację medyczną ośrodka.

 

Proces biorstwa komórek jajowych


Krok 1: dopasowanie dawcy i biorcy

Kiedy para zdecyduje się użyć komórek jajowych darczyńców, mogą zobaczyć wcześniej pulę dawców komórek i wybrać kandydata z puli. Lekarz prowadzący IVF potwierdzi dostępność dawczyni.

Krok 2: przygotowanie endometrium biorczyni

Przygotowanie endometrium do przyjęcia zarodka jest kluczowe w programie biorstwa. Zakłada się, że dla powodzenia jest wymagany rozwój grubości endometrium co najmniej 7 mm. Podczas gdy dawczyni komórek jajowych przygotowuje się do ich oddania, odbiorca ma wykonywane badania poziomu hormonów warunkujących prawidłową implantację zarodka: estrogenów i progesteronu. Rozwój endometrium do transferu zarodka nie jest zwykle problemem.

W rzadkich przypadkach, niektórzy pacjenci mają trudności w osiągnięciu minimalnej grubość endometrium i mogą wymagać specjalnych zabiegów. U niektórych pacjentów z autoimmunologicznymi zaburzeniami mogą wykorzystywać dodatkowe leki do poprawy szansę zagnieżdżenia.

Krok 3: hodowla zarodków i transfer biorczyni

Pobrane od dawczyni komórki jajowe są zapłodnione nasieniem partnera lub dawcy. Zarodki, które powstaną są hodowane w inkubatorze. Normalnie, zarodki są przenoszone do macicy biorczyni w dniu 3 lub 5 dniu po pobraniu komórek. Biorczyni transferowane mogą być zarodki świeże, jeżeli możliwa jest synchronizacja cyklu dawczyni i biorczyni. Częściej jednak zarodki zostają zamrożone i transferowane w kolejnym cyklu, ze względu na niemożność synchronizacji cyklów dawczyni i biorczyni.

Krok 4: test ciążowy biorczyni

Biorczyni wykonuje test ciążowy dwa tygodnie po transferze zarodków. Aby wykonać test ciążowy należy udać się się do laboratorium diagnostycznego na pobranie krwi w celu pomiaru poziomu hCG.