Strona wykorzystuje pliki cookie. Zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki, zgodnie z jej ustawieniami.

dla mężczyzn

Na przełomie ostatnich pięćdziesięciu lat płodność mężczyzny zmniejszyła się w znacznym stopniu na skutek działania zmieniającego się środowiska i trybu życia. Szacuje się, że czynnik męski jest odpowiedzialny za 25-50% przypadków niepłodności u pary. Ocena płodności u mężczyzny jest bardzo prosta, ponieważ sprowadza się do wykonania podstawowego badania diagnostycznego jakim jest badanie nasienia.

Mrożenie nasienia

W ośrodku Gravida istnieje możliwość zdeponowania nasienia w celu zabezpieczenia płodności mężczyzny. Nasienie zostaje zamrożone i przechowywane na prośbę pacjenta przed planowanym leczeniem np. chemioterapią, radioterapią.

Można również zamrozić nasienie przed planowanym zabiegiem inseminacji czy zapłodnienia pozaustrojowego, w przypadku gdy pacjent ma trudności z oddawaniem nasienia lub gdy będzie nieobecny na czas zabiegu.

Pozyskiwanie plemników z jądra

W przypadku braku plemników w nasieniu (rozpoznanie azoospermii) lub braku wytrysku (rozpoznanie aspermii) u mężczyzny istnieje możliwość pobrania plemników z jadra drogą chirurgiczną lub igłową (tese, pesa). Pozyskane plemniki można wykorzystać do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego. Należy jednak pamiętać, że wykonanie biopsji jądra nie daje gwarancji, że plemniki zostaną pozyskane. W przypadku ich braku istnieje możliwość skorzystania z banku nasienia.

Bank nasienia

Gravida nawiązała współpracę z największym europejskim bankiem nasienia – Nordic Cryobank, dysponujemy materiałem od anonimowych i nieanonimowych dawców z całej Europy. Dawcy spełniają wymogi dyrektywy Wspólnoty Europejskiej 2006/86/WE w zakresie dawstwa nasienia. Pragnąc zapewnić wysoki standard usług mogą Państwo wybrać anonimowego dawcę pod względem wyglądu zewnętrznego zwracając szczególną uwagę na zgodność z biorcą grupy krwi i czynnika Rh.  Dawcę nasienia można wybrać pod kątem wzrostu, wagi, koloru oczu i włosów oraz wykształcenia.

Posiadamy pełną listę anonimowych dawców z Nordic Cryobank, która jest udostępniana w naszym Ośrodku. Po wyborze dawcy jesteśmy w stanie sprowadzić nasienie w ciągu 48-72H.